Проліски. Підготовка основи для заколки (частина 4).

В даному майстер-класі розглядається процес підготовки основи, на яку будемо кріпити композицію з пролісків. Основу можна зробити за методом, описаним у базовому МК "Оформлення вивороту виробу". У разі прямокутної форми основи цей метод можна трохи спростити, розглянемо варіант підготовки основи.

З тонкого пластику виріжемо прямокутник за розмірами відповідний заколці-автомату. У нашому випадку основа під заколку має довжину 7,8 см, тому розмір прямокутника доцільно вибрати 2х9 см. З тканини, яка використовувалася для листків, вирізаємо прямокутник розміром 4х11 см і обробляємо краї заготовки над вогнем свічки. За допомогою клею "Момент Класик Універсальний" приклеїмо пластик на зворотний бік тканинної заготовки. Для цього клей наносимо тонким шаром на пластик, даємо 2-3 секунди підсохнути і клеїмо на тканину. Контактний клей за інструкцією необхідно наносити на обидві поверхні, але в даному випадку достатньо клей нанести лише на одну поверхню - на пластикову основу. Тонким шаром клей можна нанести наступним чином: з того ж пластику виріжте смужку 1х2 см, капніть клей на кінець пластикової заготовки і відразу розмажте його по основі вирізаною смужкою, при необхідності повторіть дію кілька разів (рис.63).

Так само приклейте кінці тканини зі зворотного боку пластикової заготовки, попередньо їх загнувши (64-67).

Отримаємо акуратну заготовку-основу, яка буде міцною, добре тримати форму і водночас гнучкою (рис.68). Приклеїмо її на заколку-автомат, як показано на рис. 69 за допомогою клею «Момент Класик Універсальний», але в цьому випадку клей треба використовувати згідно з інструкцією:

  1. Нанести клей тонким шаром на обидві поверхні, що склеюються.
  2. Почекати поки він підсохне і з'єднати дві деталі, міцно притиснувши їх один до одного.

Даний метод підготовки основи не є єдиним, майстрині попрацювавши з різними основами та клеями вибирають для себе оптимальний варіант. Тому пробуйте різні матеріали, в тому числі і клеї, головне, щоб результат вас влаштовував за якістю.

В наступній частині майстер-класу "Проліски" (частина 5) розглянемо процес складання деталей у композицію та остаточне оформлення виробу.

phone-handsetearthcrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram