В другій частині майстер-класа "Проліски" ми з вами розглянемо алгоритм збирання пелюстків у бутон та квітку.
Для збирання пелюсток у бутон, напіврозкритий бутон і квітку необхідно спочатку зробити основу. Для цього візьмемо флористичний дріт та кусачками розріжемо його на відрізки по 10-12 см (рис.16). Для основи під бутон і напіврозкритий бутон нам знадобиться ще синтепон (рис. 17). На відрізок флористичного дроту кладемо трохи синтеппона, загинаємо дріт і скручуємо його і тим самим фіксуємо синтепон (рис. 18, 19).
З тканини зеленого кольору (в даному МК використовується тканина креп-сатин оливкового кольору) за шаблоном вирізаємо коло діаметром 5 см. Обробляємо краї круглої заготовки над вогнем свічки та по краю кола прошиваємо заготовку довгими стібками (рис. 21).
Стягуємо круглу заготовку, попередньо вклавши всередину синтепон на дроті, та закріплюємо нитку (рис.22). Отримали основу для бутона і напіврозкритого бутона, на яку послідовно за допомогою клейового пістолета приклеюємо базові пелюстки проліску (рис. 23, 24).
Зверніть увагу, при клеєнні пелюсток необхідно їх вирівнювати по верхньому краю (рис. 25). В результаті повинні отримати напіврозкритий бутон як на рис. 26. Технологія приклеювання пелюсток на основу для бутона така сама, але пелюстки необхідно клеїти стик у стик один до одного (рис. 27).
Після того, як базові пелюстки приклеєні до основи, необхідно місце склеювання закріпити та зробити його презентабельним. Для цього нам знадобляться міцні нитки зеленого кольору, бажано бавовняні і товсті (рис. 28). Поступово намотуючи нитку, формуємо чашоложу бутона, як показано на рис. 29. В кінці міцно закріпіть нитку та нанесіть акриловий лак на ділянку, яка піддавалася обмотці ниткою, і дайте заготовці висохнути.
Тепер виготовимо основи для квітки. Для цього підготуємо з атласної стрічки або тканини прямокутники наступних розмірів: 5х3 см жовтого кольору, 5х3 см білого кольору та 5х2 см зеленого кольору (рис. 30). У прямокутнику жовтого кольору обробимо бічні краї та нижній край над вогнем свічки, а необроблений край на 1/3 розпускаємо бахромою. Далі, зробимо петельку на одному з кінці флористичного дроту і намотаємо на неї жовту заготовку з бахромою, фіксуючи тканину або клеєм або голкою з ниткою (рис. 32, 33).
В результаті отримаємо основу-серединку для квітки проліска (рис. 39).
Послідовно приклеюємо на основу-серединку S-подібні пелюстки, вирівнюючи їх по верхньому краю (рис. 40-42). Отримаємо розкриту квітку проліска (рис. 43).
Після того, як пелюстки приклеєні на основу, необхідно місце приклеювання пелюсток закріпити та сформувати чашоложу квітки. Для цього ниткою туго обмотуємо і стягуємо кілька разів основу квітки (рис. 44, 45).
Далі нам знадобиться тейп-стрічка зеленого кольору. Обмотувати стебла за допомогою флористичної стрічки дуже зручно. Техніка обмотки дроту проста і складається з наступних операцій:
Повернемося до проліску, що виготовляється. Намотуючи тейп-стрічку на основу квітки, формуємо чашоложу, а потім обмотуємо і стебло проліска (рис. 46-48). Обов'язково розкрийте флористичну стрічку лаком і дайте можливість заготівлі висохнути, це надасть міцність виробу. Для заколки нам знадобиться три таких проліски.
У наступному майстер-класі (частина 3) ми з вами розглянемо процес створення листиків проліска.