Проліски. Базові пелюстки квітів (частина 1).

Пролісок - символ надії, тепла і краси. В народі цю квітку називають: небовий ключ, скоролісок, проліска (жіночий рід), проліс, просерен (просерень), підсніжка, первоцвіт, синьоокі.

У серії майстер-класів "Проліски" ми з вами розглянемо алгоритм створення композиції з пролісків для заколки. Ця серія МК складається з п'яти частин і починаємо з виготовлення пелюстків для квітки проліска. Опанувавши техніку та методи, описані в МК, за зразком можна створювати в такому ж стилі обручі та різноманітні прикраси для волосся.

Композиция на заколку состоит из одного бутона, одного полураскрывшегося бутона, трех подснежников, 14 остроконечных листиков и бантика. Заготовки для цветков подснежников очень удобно раскраивать из белой атласной ленты шириной 5 см. Также нам понадобится для серединок атласная лента шириной 5 см желтого и зеленого цвета. Для листиков можно использовать как атласную ленту, так и ткань, например, атласную или креп-сатин.

Композиція складається з одного бутона, одного напіврозкритого бутона, трьох пролісків, 14 гострих листочків та декоративного бантика. Заготівлі для квіток пролісків зручно розкроювати з білої атласної стрічки шириною 5 см. Також нам знадобиться для серединок атласна стрічка шириною 5 см жовтого та зеленого кольору. Для листків можна використовувати як атласну стрічку, так і тканину, наприклад, атласну або креп-сатин.

Почнемо зі створення базового пелюстка для квітки. Для цього підготуємо з білої атласної стрічки квадрати розміром 5х5 см із розрахунку 3 шт. на один пролісок. Для цієї композиції необхідно підготувати 15 шт. таких деталей. При відпрацюванні навичок складання такого виду пелюсток вперше раджу для зручності в роботі обробити бічні краї тканини над вогнем свічки, надалі від цього кроку можна відмовитись. Складемо один із квадратів по діагоналі виворітною стороною всередину, а потім навпіл (рис. 1-4).

Утримуючи заготовку пінцетом (рис. 4) відрізаємо кут і обробляємо зріз над вогнем свічки (рис. 5). Наступний етап – в отриманій робочій заготовці відрізаємо кут С' (рис. 6) і обробляємо зріз над вогнем свічки (рис. 7).

В отриманій робочій заготовці (рис. 7) зрізаємо кут і обробляємо зріз над вогнем свічки. Отримали шаблон пелюстка квітки, яка матиме три кутові точки F, E, D (рис. 8). Наступний крок, піднесіть заготовку до свічки та обробіть над вогнем ці кути, надаючи краю округлої форми (рис. 9).

Виверніть отриману заготовку, в результаті отримаємо пелюсток для бутона і напіврозкритого бутона, які надалі називатимемо «базові пелюстки» (рис. 10-12).

За описаним вище алгоритмом зробимо 6 шт. базових пелюсток - 3 шт. для бутона та 3 шт. для напіврозкритого бутона (рис. 13). Тепер створимо пелюсток безпосередньо для квітки проліска, які відрізнятимуться своєю формою від пелюсток бутона та напіврозкритого бутона. Для створення такого пелюстка необхідно зробити базовий пелюсток і надати йому S-подібну форму (рис. 14). Це робиться на етапі, коли заготовка вивертається. Зверніть увагу, надавати форму пелюстки необхідно, коли оброблений зріз (F – AB) ще не охолонув. Саме в цей момент зріз пластичний і дозволяє сформувати пелюсток потрібної форми. Такі пелюстки надалі називатимемо «пелюстки S-подібної форми». Формувати пелюсток треба обов'язково для того, щоб при складанні квітка була розкрита і мала характерну форму проліска. Для одного проліска необхідно зробити 3 шт. пелюсток S-подібної форми (рис. 15).

У наступному майстер-класі (частина 2) ми з вами розглянемо процес збірки бутона та квітки проліска.

phone-handsetearthcrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram