Попри те, що габардин щільна тканина, з неї можна створювати досить витончені та красиві прикраси для волосся, наприклад, заколки або обручі з трояндами. В даному майстер-класі розглядається алгоритм створення такого виробу. Зауважимо, що за даним МК аналогічну прикрасу можна зробити з різних тканин або атласної стрічки при цьому виглядати у виробі вони будуть абсолютно по-різному. Приклади таких робіт представлені наприкінці МК.
Підготуємо прямокутники чотирьох видів: 5х6 см – 2 шт. (серединка), 5х7 см – 6 шт. (маленькі пелюстки), 5х8 см – 6 шт. (середні пелюстки), 5х9,5 см – 10 шт. (великі пелюстки) (рис. 1). Заготівку 1-го виду складаємо навпіл по лінії, як показано на рис. 1. Отримуємо заготовку 2,5х6 см, яку також складаємо навпіл по лінії (рис. 2). В результаті одержуємо заготовку як на рис. 3.
Загинаємо один із верхніх кінців прямокутника до низу по діагоналі (рис. 3) і отримуємо заготовку як на рис. 4. Потім загинаємо нижній кінець по лінії (рис. 4) до середини заготовки (рис. 5). Аналогічно чинимо і з іншою стороною заготовки (рис. 6).
Стискаючи заготовку так, як показано на рис. 7, зрізаємо куточок і ретельно обробляємо зріз над вогнем свічки. Отримуємо пелюсток як на рис. 8, 9.
Беремо заготовку 2-го виду і складаємо її навпіл по лінії, як показано на рис. 1. Отримуємо заготовку 2,5х7 см, у якій загинаємо один із верхніх бічних кінців по діагоналі (рис. 10) до низу (рис. 11). Потім загинаємо нижній кінець лінії (рис. 11) і з'єднуємо верхній і нижній бічний кінець заготовки разом (рис. 12).
Утримуючи заготівлю так як показано на рис. 13 обробляємо над вогнем свічки край тканини та отримуємо заготовку виду як на рис. 14. Аналогічно чинимо робимо і з іншим бічним кінцем заготовки (рис. 15).
Далі заготовку необхідно скласти навпіл по лінії (рис. 15) як показано на рис. 16. Утримуючи заготовку пінцетом (рис. 17), зрізаємо куточок заготовки (рис. 18) та ретельно обробляємо зріз над вогнем свічки.
В результаті отримали пелюсток як на рис. 19, 20. Аналогічним чином робляться пелюстки із заготовок 3-го та 4-го виду (рис. 21, 22)
Для троянди нам знадобиться 2 шт. пелюсток із заготовок 1-го виду, 6 шт. пелюсток із заготовок 2-го виду (рис. 23), 6 шт. пелюсток із заготовок 3-го виду (рис. 24) та 10 шт. пелюсток із заготовок 4-го виду (рис. 25).
Склеюємо два пелюстки одного виду, вкладаючи один в інший як показано на рис. 26. Це буде серединка троянди, яку на даному етапі відкладемо убік. Далі починаємо збирати пелюстки 2-го виду послідовно наклеюючи один пелюсток на попередній починаючи з середини, як показано на рис. 27.
Після того, як пелюстки 2-го виду склеєні між собою (рис. 28), продовжуємо нарощувати «змійку» пелюстками 3-го виду (рис. 29), а потім і 4-го виду (рис. 30) аналогічним чином.
На рис. 31 показано зворотний бік «змійки». Зауважимо, що вищеописані етапи складання пелюсток можна виконати також за допомогою голки з ниткою. Далі вклеюємо серединку на початок «змійки», як показано на рис. 32 і починаємо збирати троянду (рис. 33, 34), скручуючи «змійку».
Складання троянди також може здійснюватися або за допомогою клейового пістолета, або за допомогою голки з ниткою. У цьому майстер-класі використовувався клейовий пістолет. Але в будь-якому випадку треба дотримуватись кількох простих правил. По-перше, при складанні не стягуйте виріб. Якщо використовуєте клей, то клейте пелюстки точково, поступово скручуючи змійку і даючи можливість лягати витку за витком вільно. По-друге, кожен наступний виток, за винятком останнього, клейте трохи вище за попередній (рис. 36). Тим самим виріб вирівнюватиметься по верхньому краю (рис. 35) і троянда не матиме форму «шишки». Останній виток «змійки» треба поклеїти поверх попереднього, тоді троянда виглядатиме краще.
В результаті отримаємо троянду діаметром 8 см, як показано на рис. 37-39. Виріб виходить плоским і добре клеїться на основу. Композиції з такої троянди чудово виглядають на обручах, а також їх можна використовувати як брошки.
Нижче наведені вироби, які виготовлені за описаним вище майстер-класом з різних тканин. Зверніть увагу, що прикраси виглядають абсолютно по-різному в залежності від матеріалу, що використовується, хоча й виконані по одному алгоритму.